Sok munkát fektetünk a fizikai állapot finomhangolására, edzésekre, próbákra, gyakorlásra, tanulásra, de talán elsétálunk a mentális felkészülés mellett. Érthető, hiszen egészen addig, amíg az adott kihívással szembe nem kerülünk nehezen megjósolható az aktuális helyzetre adott mentális reakciónk. Mégsem elképzelhetetlen készülnünk rá.
Téthelyzetben többféle fiziológiai változás indul meg testünkben, melyek befolyásolják a teljesítményünket, azonban a körülményeken túl a fejünkben zajló, mentális folyamatok; hiedelmeink, attitűdeink, gondolkodásmódunk, gondolataink, érzelmeink, aggodalmaink is hasonló reakciókat indikálnak. A mentális felkészültség azt jelenti, hogy ismerjük és értjük a bennünk zajló folyamatokat, melyek következményeként felül tudunk kerekedni a mentális akadályokon, képesek vagyunk uralni őket, így fel tudjuk szabadítani a bennünk rejlő valódi potenciált.
A sport coaching, azaz mentális teljesítmény coaching segíthet abban, hogy megbirkózz az elvárásokkal, nyomás alatti teljesítményed növekedjen, legyőzd a félelmet és a szorongást, megértsd és kezeld önmagad, beleértve az érzelmeid, gondolataid és viselkedésed.
Mit adsz magadnak a folyamattal?
✔ mentális erőt,
✔ rezilienciát, azaz a rugalmas ellenállást, a kudarcból való visszapattanás képességét,
✔ szorongásod csökken,
✔ pozitív belső beszéd indul el,
✔ magabiztosságod, önbecsülésed, önbizalmad növekszik,
✔ fókuszáltságot, tudatos jelenlétet fejlesztesz,
✔ növekszik az autonómia és kompetencia érzésed, ezzel együtt a motivációs szinted.
Sportolók mentális támogatását célozza, legyenek akár aktív versenyzők, újrakezdők, karrierváltók, vagy éppen rehabilitáció alatt állók.
Olyan, személyre szabott program, amely a nem látható, belső arénánkban, saját, mentális akadályaink legyőzésében támogat, új perspektívát ad, segít megérteni az önmagunkban zajló folamatokat.
A csapatok mentáltréningje nagyban hozzájárul a csapatteljesítmény javításához és az együttműködés erősítéséhez.
A tréningeken saját élményeken keresztül tapasztalják meg a közös hatékonyságot, ezzel javulás érhető el csapatdinamikában és egyéni szinten is. A közös célok megélésével nő a motiváció és az elköteleződés, a harmonikusabb együttműködésnek köszönhetően pedig a teljesítmény.
Mivel a sportolói életforma nem csupán az adott sportoló sajátja, hanem a hozzátartozóké is, ezért a sportcoaching egyértelműen segítség a családtagoknak, sportszülőknek, hogy megbirkózzanak az ezzel járó aggodalmakkal, nehézségekkel és felépíthessék hatékony támogatási stratégiájukat.
A rehabilitációban sok múlik a kliens személyiségén, szemléletmódján és megküzdési stratégiáin. A mentális támogatás a gyakran hosszú és fájdalmas felépülési folyamatban növeli az érzelmi jóllétet, így megelőzhetőek a rehabilitáció során felmerülő pszichológiai akadályok, hatékonyabbá válik és lerövidülhet a folyamat.
Beszélgetések sorozatán keresztül az ügyfél érdekeit és körülményeit szem előtt tartva, támogatva, kísérve; a gondolkodásában, cselekvéseiben, szokásaiban történő változásokkal idézzünk elő a fejlődését, ezzel nyitva utat arra, hogy megélje céljait.